Jaki zegarek męski wybrać?

Jednym z ważniejszych atrybutów każdego eleganckiego mężczyzny jest zegarek. Czasomierze to nie tylko praktyczne urządzenia wskazujące godzinę, ale i dodatek, dzięki któremu stylizacja nabierze charakteru. Problemem jest jednak wybór stylowego zegarka. Dzisiaj podpowiadamy, czym się kierować przy zakupie gadżetu.

Zegarek garniturowy dla prawdziwych elegantów

Po pierwsze, zastanówmy się, w jakich okolicznościach będziemy nosić zegarek i postarajmy się dopasować konkretny model do stylu życia oraz charakteru pracy. Dla przykładu, mężczyźni chodzący na co dzień w garniturze powinni pomyśleć o klasycznym zegarku ze skórzanym paskiem. W cenie będą tutaj czasomierze o minimalistycznym designie – gładką tarczą oraz tradycyjnymi indeksami. Stylowe zegarki garniturowe nie są też duże, ponieważ powinny się chować w mankiecie koszuli.

Znacznie więcej niż zwykły zegarek

Jeśli jednak na co dzień preferujemy nieco mniej zobowiązujący strój, a do pracy nie musimy zakładać marynarki, wówczas mamy nieco większe pole do popisu. Zegarki, po które sięgniemy mogą zawierać więcej elementów dekoracyjnych i dodatkowych funkcji, takich jak: luma, kalendarz, datownik, wysokościomierz czy chronograf.

Smartwatche – idealny wybór dla aktywnych

Osobną, ale zyskująca na popularności kategorią są natomiast smartwatche. Zegarki elektroniczne polecane są mężczyznom, którzy poszukują czasomierzy łączących nowoczesny design z funkcjonalnością. Właściciele tego typu modeli mogą monitorować swoją aktywność w ciągu dnia, sprawdzać parametry życiowe oraz tworzyć plany treningowe. W czasomierze takie powinni zainwestować Ci, którzy prowadzą aktywny tryb życia i potrzebują narzędzi wspierających ich w osiąganiu wyznaczonych celów.

Stylowy zegarek – prezent idealny

Zegarki męskie to także świetny sposób na prezent pod choinkę, urodzinowy czy z okazji awansu. Każdy mężczyzna ucieszy się z gadżetu, dzięki któremu będzie mógł uzupełniać swoją stylizację o praktyczny elegancki bądź oryginalny dodatek.

Wszystkie komentarze