MECHANIC

Atlantic to marka znana od lat chociażby z produkcji tradycyjnych zegarków mechanicznych.

Zegarek mechaniczny posiada naciąg manualny, aby dostarczyć energię niezbędną do pracy zegarka, konieczne jest przekręcanie koronki zegarka osadzonej na wałku naciągowym mechanizmu. Zegarek zmusza użytkownika do pilnowania i pamiętania o pewnych cyklicznych czynnościach jak kontrolowanie czasu z innym czasomierzem, codziennie nakręcanie – o ten zegarek trzeba dbać. Zegarki nakręcane słyną z mniejszej ilości skomplikowanych elementów przez co nie wymagają grubych kopert i nie są aż tak narażone na uszkodzenia.

Wzornictwo tych czasomierzy jest klasyczne, tradycyjne często nawiązujące do stylu produkcji z początków działalności marki, przez co panowie często zakładają je do garnituru i klasycznej stonowanej stylizacji. Tarcze oznaczono delikatnie ozdobnym logiem marki i delikatnymi akcentami na wskazówkach. Koperty zegarków wykonano ze stali szlachetnej nie wywołującej alergii, zamknięto je szkiełkiem szafirowym płaskim lub w stylu retro – wypukłym. Zegarek wyposażono zwykle w elegancki pasek z wysokogatunkowej skóry. Wodoszczelność zegarka na poziomie 50M, co chroni ten tradycyjny mechanizm przed zalaniem podczas krótkotrwałego zanurzenia w wodzie podczas kąpieli w wannie.

Atlantic oferuje tego typu zegarki dla panów np.: Worldmaster Art Deco 5165.41.65G wyposażony w mechanizm nakręcany szwajcarski z datownikiem.

Zegarki często mają dla wielu klientów wartość sentymentalną i takie właśnie są te z naciągiem ręcznym.

MECHANIC

Active filters